Замша – бархатистий природний матеріал, один із найдорожчих у виробництві. Туфлі та ботфорти з неї виглядають благородно та ошатно, а щоб вони могли прослужити довгий час, зберігши ідеальний вигляд, необхідно забезпечити правильний догляд за замшевим взуттям. Натуральний матеріал вимагає комплексних заходів щодо профілактики та відновлення зовнішнього вигляду, але якщо його регулярно доглядати, носитиметься він не один сезон.
Замшеве взуття – догляд у домашніх умовах
Як почистити взуття із замші? Для цього існують професійні засоби та маленькі секрети, які допоможуть повернути парі новизну за допомогою підручних матеріалів, що знайдуться у кожної господині.
Взуття із замші – чищення як перший етап догляду
Почистити взуття із замші найкраще пористою губкою та пінним спреєм, а для видалення сильних забруднень обзаведіться гумкою або універсальним пристосуванням з гуми та каучуку.
Щоб уникнути появи світлих розводів, чистку проводять мильною піною, попередньо додавши у воду нашатирний спирт. Після видалення залишків розчину промокніть шкіру фланеллю. Повернути бархатистість можна за допомогою щітки.
Як пофарбувати взуття із замші та відновити колір і блиск
Пофарбувати взуття із замші можна спеціальною фарбою-спреєм. Якщо не зможете знайти засіб у тон, допоможе безбарвний відновник. Щоб колір зберігся довше, обробіть шкіру захисним спреєм, який слід наносити тричі після повного вбирання.
Догляд за замшевим взуттям взимку - мороз не страшний
Найскладніший – зимовий догляд. Замшеве взуття, якщо його не обробляти спреєм, вбирає вологу і піддається дії реагенту. Сухий бруд видаляйте звичним способом, але попередньо чоботи необхідно висушити. Головне правило - не можна їх залишати біля опалювальних приладів, в ідеалі варто придбати сушарку. Помістіть усередину мішечки із сіллю, вони швидше витягнуть вологу, ніж папір. Від плям, залишених дорожнім реагентом, позбавить фарба-спрей.
Світле взуття із замші потребує більшої уваги
Догляд за світлим замшевим взуттям більш клопіткий, ніж за темним, але якщо купити спрей, проблем не виникне. З народних методів для видалення забруднень підходить тепле молоко.
Швидка допомога для взуття із замші
Що робити, якщо туфлі затерлись, черевики намокли, а на чоботи потрапив бруд, але спрей закінчився, а щітку ви ще не встигли купити? Не варто панікувати, проблему можна вирішити за допомогою того, що знайдеться у вас вдома.
Що робити після дощу – догляд за замшевим взуттям
Найбільший ворог замші – вода. Догляд за замшевим взуттям у домашніх умовах при намоканні складається з двох етапів. Перший крок: як тільки прийшли додому, набийте черевики папером та залиште його до повного висихання. По сухій поверхні пройдіться щіткою.
Як впоратися із забрудненнями підручними засобами
Затерлося замшеве взуття: чищення звичайною содою таке ж ефективне, як спеціальним спреєм. Чайну ложку харчової соди розчиніть у склянці теплого молока і нанесіть розчин на проблемні ділянки. Для нанесення скористайтесь звичайною кухонною губкою. Для боротьби з плямами можна використовувати оцет у пропорції 1 до 4 з водою.
Якщо потрапив жир: позбутися плям допоможуть бензин, керосин, ватний тампон, змочений у нашатирному спирті, або тальк. На закінчення обробіть пошкоджені ділянки слабким розчином оцту (1 чайна ложка на склянку води).
5 лайфхаків догляду за замшевим взуттям
-
Для збереження ідеального вигляду улюбленої пари є маленькі секрети.
-
Якщо поверхня сильно запилилася, протріть її скоринкою житнього хліба.
-
Засохлий бруд добре видаляє звичайна креслярська гумка.
-
Щоб відновити форму м'яких ботфортів та черевиків, потримайте їх над парою, надягніть їх на колодку або набийте газетами.
-
Пара допоможе підняти ворс, якщо після намокання він став «прилизаним».
-
Коричневі відтінки відновить ватний диск, змочений у каві.
Але все-таки краще використовувати професійні засоби, це збереже ваш час і продовжить життя туфель і чобітків.
Носіть замшеве взуття, догляд за ним забезпечити нескладно з професійними спреями, аерозолями, гелями-очисниками та фарбою. На сайті інтернет-магазину Міратон ви знайдете водовідштовхувальний та фарбуючий аерозоль, губки та щітки, дезодорант, ложки, що запобігають деформації. На засобах для догляду за туфлями та черевиками з благородного матеріалу заощаджувати не варто, якщо хочете, щоб ваша улюблена пара зберегла естетику довгий час.